Program festivalu

Program jsme pro Vás pečlivě připravili, aby si každý našel to své. 
Změna programu vyhrazena.

13:00 – 14:30
Fotka přednášejícího

Živlová aromaterapie

Hanna Maria Tomášková

Přednáška plná vůní, které výrazně posilují naši vnitřní životní sílu. Živlová aromaterapie posiluje základní elementární hodnoty vitální neboli životní energie, kterou v sobě nosíme od počátku našeho stvoření. Přijďte si poslechnout poutavé vypravění, které vás i díky přítomným vůním navodí klid a pohodu.

15:00 – 17:00
Fotka přednášejícího

Životní elixír

Ing. Ladislav Peš

Přednáška nám přiblíží bylinky a známé koření jako velké pomocníky pro naši imunitu a zdravý cévní systém. Stranou nezůstanou ani antiparazitarní účinky.

Dozvíte se rovněž, jak jsou důležité záporné ionty pro zdraví člověka a další zajímavosti, kterých dokáže Láďa vysypat z rukávu celou řadu. Máme pocit, že jeho limitem je pouze ohraničený čas přednášky 🙂

17:30 – 20:00
Fotka přednášejícího

Sběr, zpracování a uchování bylin

MUDr. Zbyněk Mlčoch

Na přednášce dr. Mlčocha se dozvíte jak uchovat, zpracovat a aplikovat byliny. Poví vám, jak, kdy a kde je správně nasbírat, usušit či zamrazit. Dále jak připravit nálev, studený macerát, odvar. Zmíní několik pravidel při výrobě tinktury, oleje, sirupu, léčivého vína, bylinného prášku. Okrajově se zmíní o výrobě mastiček. Řekne vám také, proč je výhodné dávat byliny do kořenících solí na jídlo. Zmíní se o vaporizaci bylin.

10:00 – 12:00
Fotka přednášejícího

I plevel je bylina

Vláďa Vytásek

Přednáška nás seznámí s bylinkami, které většinou známe jen podle toho, že nám zaplevelují záhonky či udržované trávníky. S bylinkami, které jsou nenápadné, opomíjené, ba pravda často nežádoucí – když se nám například objeví v našich zahradách, ovšem našemu zdraví jsou velmi prospěšné.

12:30 – 14:30
Fotka přednášejícího

Léčivé rostliny v terapii Alzheimerovy a Parkinsonovy choroby

PharmDr. Jan Martin, Ph.D.

Přednáška obsahuje základní informace o Alzheimerově a Parkinsonově chorobě včetně jejich příčin, diagnostiky a terapie. Představuje léčivé rostliny, které se buď již používají, nebo v budoucnu pravděpodobně budou používat při terapii a prevenci zmíněných chorob.

15:00 – 16:30
Fotka přednášejícího

Bylinky trochu jinak

Ing. Šárka Laštovičková

Představíme si byliny tak trošku z jiného pohledu. Moji snahou bude ukázat vám léčivky více z blízka. Podíváme se z pohledu takřka mikroskopického. Nahlédneme rostlinkám „pod pokličku“.

17:00 – 18:30
Fotka přednášejícího

Včelí produkty používané v současné apiterapii

Ing. Lenka Procházková

Dozvíte se o využití včelích produktů (med, vosk, mateří kašička, pyl, včelí jed, úlový vzduch) pro zdraví člověka.